mdj21. června se v Praze uskuteční již třetí oslava Mezinárodního dne jógy.

Pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové a velvyslanectví Indie v ČR pořádá od 15:00 do 19.30 nezisková organizace Jóga v denním životě na Karlově náměstí (u výstupu z metra směrem ke kostelu svatého Ignáce z Loyoly) ukázky cvičení jógy, kterou si zde bude moci vyzkoušet každý kolemjdoucí.

Vždy v celou hodinu proběhnou ukázky cvičení v běžných kurzech (je vhodné mít na sobě volné oblečení) a vždy v půl představí lektoři jógu jako cvičení, kterým si můžete pomoci kdykoli a kdekoli, například i v obleku v kanceláři. V 19:30, na závěr celé akce, vystoupí skupina Mantra Ánanda Band hrající indické mantry a zpěvy.

Dopoledne pak proběhne veřejný program organizovaný velvyslanectvím Indie v ČR od 9:00 přímo na půdě ambasády v ulici Milady Horákové. Letošním tématem jsou jóga, sánskrt a ájurvéda (tradiční indická medicína). Těšit se můžete na ukázkové cvičení jógy s cvičiteli systému Jóga v denním životě a odborné přednášky na výše zmíněná témata.

21. 6. máte také možnost si vyzkoušet cvičení jógy v jógacentrech v Praze 2 (Blanická 17 u metra Náměstí Míru), Praze 3 (Velehradská 21, u metra Jiřího z Poděbrad), Praze 5 (Kuncova 3a, u metra Stodůlky) a Praze 6 (Vostrovská 19, u metra Bořislavka).

Vstup na všechny akce je zdarma.

Bližší informace  o všech pořádaných akcích naleznete na www.mezinarodnidenjogy.cz a www.joga.cz/mdj.