Kalendář akcí

22. říjen 2022 Jógacentrum Blanická 17, Praha 2

Podzimní očista těla: Šank prakšálana

Máloco je pro naše zdraví tak důležité, jako pravidelná očista těla. Tak jako každý podzim jsme pro Vás připravili půldenní očistný seminář šank prakšálany. Cvičit budete pod dohledem a skvělými radami našeho Alexandra Paikerta, jenž se vedením a praktikováním této intenzivní očisty věnuje již dlouhou řadu let a má spoustu zkušeností.

Šanka je ta nejlepší očistná technika vedle půstů, jelikož dokáže zcela pročistit trávení (k pročištění trávicího traktu dojde díky postupnému vypití značeného množství slané vody a provádění série cviků) a tím naprosto zásadně přispět k detoxikaci organizmu a znovunastavení správných procesů v těle. A vyzkoušíte si i půst v lehké podobě - v den praxe se od rána do dokončení cvičení nejí a po dokončení praxe se řídíte speciální dietou po dobu několika dní. 

Číst dál >
12. listopad 2022 Jógacentrum Blanická 17, Praha 2

Jóga a Ájurvéda: Cestou koření

Význam koření v indické kuchyni a ájurvédě samotné je oblast, které se dotkneme okrajově a poslouží nám jako výchozí bod, ze kterého vykročíme na objevnou cestu dalších účinků koření.

Číst dál >
10. prosinec 2022 Jógacentrum Blanická 17, Praha 2

Jóga a Vánoce: Cestou ájurvédy

Přijměte naše laskavé pozvání na ájurvédskou přednášku s vánoční tématikou. Vánoce jsou okamžikem, kdy více času trávíme v pohodlí domova, měníme své každodenní návyky a "hřešíme" jídlem či neaktivitou. My bychom Vám rádi ukázali, jak toto období prožít v duchu ájurvédy a jógy tak, aby nám tento čas přinesl užitek a podpořil naše zdraví.

Číst dál >
14. leden 2023 Jógacetrum Blanická 17, Praha 2

Jóga a Ájurvéda: Cestou snů

Máte potíže usnout? Budíte se během spánku? Probudíte-li se uprostřed noci, je pro Vás prakticky nemožné znovu usnout? Či je pro Vás běžné věnovat spánku více času, než je fyziologicky nutné a potřebné? Jakákoli nerovnováha spánkového režimu může být příčinou řady zdravotních obtíží a zároveň sama může být důsledkem jedné nebo mnoha různých příčin. Pojďme společně prozkoumat sadu běžně dostupných nástrojů, které podporují obnovení rovnováhy.

Číst dál >