20170708 085927Cvičení s výhledem na moře a spousta pozitivní energie

Netrpělivě jsme vyhlíželi 1. červenec 2017, kdy jsme se vypravili autobusem do Rijeky na týdenní seminář jógy v denním životě. Byli jsme plni očekávání i zvědavosti, chuti si zacvičit a hlavně přání strávit čas aktivně a příjemně.


Náročné přípravy a organizace se už tradičně skvěle zhostila Mariana Kubátová, Púrníma a Lubica Jindrová,  za což jim patří veliké poděkování.

Po dlouhé jízdě nás přivítali chorvatští přátelé, kteří pro nás připravili útulné ubytování, skvělou laktovegetariánskou stravu a hlavně příjemnou atmosféru, která nás prováděla po celou dobu pobytu. Agni Déví svojí přirozenou laskavostí a přístupem k životu může být inspirací pro nás všechny.

Celodenní program byl tak pestrý, jak si každý přál. Pod vedením zkušené cvičitelky Irenky Balounové jsme si mohli brzo ráno zacvičit různé sestavy jógy v denním životě. Hezká zahrada s výhledem na moře, svěží mořský vzduch a dobrá nálada nás provázely při cvičení ásán i pránajámy. V pozdních odpoledních hodinách jsme si  v prostorné klimatizované hale dopřávali jóganidru a další cvičení.

Na pláži Kostrena nedaleko Rijeky, kam jsme se dopravovali autobusem, jsme využívali chladivého stínu stromů, energií nabitého moře, zářivých slunečních paprsků a mohli jsme se těšit z každé chvilky. Velikým přínosem byla dopolední posezení a povídání se sádhví Párvatí a čtení krásných textů.

Pobyt jsme si zpestřili výletem lodí do nedalekého lázeňského městečka Opatia, kde si každý mohl najít něco zajímavého pro sebe – koupání v moři, procházku po památkách, odpočinek v nádherném parku plném vůní exotických rostlin, jóganidru pod korunami stromů.

Opravdovým potěšením a velkou inspirací byly večerní satsangy pod širým nebem v zahradě ášrámu pod vedením sádhví Párvatí. Její skromnost a znalosti z oblasti  védských rituálů, sanskrtu, hindštiny a informace o mistrech a učitelích jógy byly velkým obohacením. Všichni jsme s radostí poslouchali také pohádky a krátké příběhy. Zpívání manter a bhadžanů při večerním západu slunce podtrhovalo hlubokou duchovní atmosféru.

Týden uplynul jako voda. Vnímali jsme jej jako ohromný dar, kterého se nám vrchovatě dostalo. Uvědomovali jsme si, že se nám snad zase povedlo dostat se o malý kousíček dál na naší dlouhé cestě poznání. Loučili jsme se s přáním podělit se o krásnou, pozitivní energii se všemi, kteří neměli to štěstí být s námi. Našli jsme klid, pohodu, kapku nekonečného vědění a radost ze života. Kéž nám všem tyto pocity vydrží dlouho.

A příští rok – na shledanou!