ORGANIZAČNÍ POKYNY

 1. Na kurz je třeba přicházet včas a dbát pokynů cvičitele. Při pozdním příchodu se chovejte tiše a nerušte již probíhající cvičení např. šustěním igelitové tašky. Podobně při předčasném odchodu buďte ohleduplní a vložte si věci do tašky až po opuštění cvičebního sálu. Vypněte si své mobilní telefony.
 2. Z hygienických důvodů, s výjimkou vstupní chodby v přízemí, je vstup do prostor jógacentra možný pouze bez bot a v ponožkách. Boty si uložte do uzamykatelného botníku, který se nachází u vstupu v přízemí.
 3. Z hygienických důvodů si noste do cvičení vlastní osušku nebo deku, kterou si položíte při cvičení pod sebe. Při potížích s krční páteří si přineste malý polštářek na podložení hlavy při relaxaci.
 4. Cvičí se v pohodlném a nešustivém oblečení, bez bot v ponožkách. Vezměte si pokud možno dlouhé kalhoty (tepláky, legíny) a triko s krátkým či dlouhým rukávem, nejlépe z přírodních materiálů.
 5. Cenné věci je třeba si vzít s sebou do cvičebního sálu, za věci odložené v šatnách neručíme.
 6. Před cvičebním sálem je třeba se chovat tiše a nerušit právě probíhající program. Také ve cvičební místnosti se chovejte tiše. Do začátku hodiny relaxujte.
 7. Ve cvičebním sále je nutné větrat i v průběhu cvičení a proto doporučujeme, aby pod okny cvičili lidé, kterým občasné otevření oken nevadí a to hlavně v zimním období.
 8. Pro vstup na toalety využijte erární přezůvky, které se nacházejí přede dveřmi.
 9. V jógacentru je zakázáno kouřit, konzumovat alkohol a drogy a není přípustné cvičit pod jejich vlivem.
 10. Do cvičebního sálu se nenosí ani se v něm nekonzumují žádné potraviny. Přinášejte si nápoje pouze čiré barvy, nejlépe vodu. Ostatní barevné nápoje zanechávají na koberci skvrny.
 11. Vrácení kurzovného je možné pouze v případě, že se účastník odhlásí nejpozději do 30 dnů od začátku probíhajícího kurzu. Vrací se pouze částka za zameškané lekce od data odhlášení se z kurzu. Dále je možné kurzovné vrátit v případě dlouhodobé nemoci. V ostatních případech se kurzovné nevrací.
 12. POZOR ZMĚNA týkající se NAHRAZOVÁNÍ NEVYBRANÉHO CVIČENÍ: Zameškané cvičení si můžete nahradit v jiném cvičení v průbehu celého pololetí s výjimkou těchto kurzů: pondělí a středa v 8:30, a v odpoledních cvičeních: úterý v 17:20, protože tyto kurzy byly v minulosti z důvodu nahrazování přeplněny. V dopoledních hodinách si můžete jít nahradit cvičení v pondělí a středu v 10:15 a také v úterý v 8:30, a v odpoledních hodinách do všech zbývajících kurzů. Cvičení si můžete také nahrazovat v pátečním cvičení jógy. Dojíždíte-li nebo si můžete přijít nahradit pouze do cvičení, ve kterých není umožněno nahrazování, prosím oznamte to na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na tel. 724 279 158. Svoji absenci neomlouvejte, prostě přijďte do jiného cvičení podle vašich časových možností. Při dlouhodobé absenci ze zdravotních důvodů (více jak měsíc), např. z důvodu operace, je předchozí omluva nutná. Následně vám bude nabídnuta kompenzace za nevyčerpané lekce.
 13. Povinností účastníka je neohrožovat svoje zdraví a cvičit s přihlédnutím ke svému zdravotnímu stavu.

ŠKOLNÍ PRÁZDNINY A SVÁTKY: O školních prázdninách v průběhu cvičebního roku jógové lekce pro dospělé probíhají, s výjimkou vánočních prázdnin (23.12.2019 - 1.1.2020). Cvičení pro děti o školních prázdninách (podzimních, jarních, letních) neprobíhá. O státních svátcích –  28.9., 28.10., 17.11., 1.5., 8.5. a Velikonocích se necvičí a toto cvičení se nenahrazuje.

 

ČASTÉ DOTAZY:

 • Jaké kurzy nabízíte?

V současnosti nabízíme kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé, specializovaný kurz jógy proti bolestem zad a kloubů, a jógu pro děti staršího školního věku.

 • Kde cvičení probíhá?

Cvičí se ve cvičebním sále v 1. patře v budově bývalé mateřské školky, ul. Husova 376/3, pod hlavní poštou, vedle Správy sociálního zabezpečení. Do budovy vstupujte levým vchodem (vchod, který je blíže k OSSZ). Za budovou je soukromé parkoviště, které můžete využívat.

 • Kdy a jak se do kurzů přihlásit?

Do kurzů jógy se můžete přihlásit na tel. čísle: 724 279 158 nebo na webových stránkách www.joga.cz - kurzy jógy Žďár nad Sázavou. Rádi zodpovíme vaše dotazy a budete zařazeni do konkrétního kurzu podle vašich časových možností.

 • Co si vzít s sebou?

Na cvičení si vezměte pohodlné a nešustivé oblečení, nejlépe z přírodních materiálů: triko s krátkým či dlouhým rukávem, pokud možno dlouhé kalhoty (tepláky, legíny). Dále osušku na karimatku, na relaxaci při potížích s krční páteří malý polštářek pod hlavu a případně deku. V jógacentru jsou karimatky, přikrývky a polštářky pro vás připraveny. Z hygienických důvodů se cvičí v ponožkách.

 • Mohu na kurz nastoupit i v jeho průběhu a ne jen na začátku?

Ano, můžete, je však samozřejmě vhodnější cvičit od začátku, neboť jednotlivé cvičební díly na sebe navazují.

 • Jak náročné je cvičení? Je vhodné i při mých zdravotních obtížích?

Cvičení prvních třech dílů Systému JDŽ a cvičení Proti bolestem zad a kloubů je vhodné pro cvičence všech věkových skupin a také pro těhotné ženy do 3. měsíce gravidity. Na vhodnost určitého cviku pro konkrétní zdravotní obtíže se informujte u svého lékaře nebo cvičitele. Je vhodné své zdravotní obtíže uvést v přihlášce do cvičení, aby cvičitel nabídl alternativní variantu ásany.

 • Jak často jsou lekce a jak dlouho trvají?

Jedna lekce trvá 90 minut a koná se jedenkrát týdně. Kurzy probíhají ve dvou pololetích: I. pololetí (polovina září - konec ledna) a II. pololetí (začátek února – konec května).

 • Jak cvičení probíhá?

V úvodu cvičení je tělesná a mentální relaxace, poté následují ásany – fyzické cvičení, prováděné v souladu s dechem. Další částí je dechové cvičení (pránájáma) a na závěr krátká meditace.

 • Prodáváte dárkové poukázky?

Ano, kurz jógy můžete darovat svým blízkým prostřednictvím našeho dárkového poukazu. Poukazy prodáváme v jakékoli hodnotě. Objednávejte na tel. 724 279 158, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo u svého cvičitele.

 • Co dělat, jestliže onemocním nebo se nemohu lekce jógy zúčastnit z pracovních důvodů?

Zameškané cvičení si můžete nahradit v jiném cvičení v průbehu celého pololetí s výjimkou těchto kurzů: pondělí a středa v 8:30, a v odpoledních cvičeních: úterý v 17:20, protože tyto kurzy byly v minulosti z důvodu nahrazování přeplněny. V dopoledních hodinách si můžete jít nahradit cvičení v pondělí a středu v 10:15 a také v úterý v 8:30, a v odpoledních hodinách do všech zbývajících kurzů. Cvičení si můžete také nahrazovat v pátečním cvičení jógy. Dojíždíte-li nebo si můžete přijít nahradit pouze do cvičení, ve kterých není umožněno nahrazování, prosím oznamte to na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na tel. 724 279 158. Svoji absenci neomlouvejte, prostě přijďte podle vašich časových možností do jiného cvičení. Při dlouhodobé absenci ze zdravotních důvodů (více jak měsíc), např. z důvodu operace nebo úrazu, je předchozí omluva nutná. Následně vám pak bude nabídnuta individuální kompenzace za nevyčerpané lekce a to možností účastnit se cvičení vícekrát týdně, odpočtem nevybraných lekcí z dalšího pololetí, nebo finanční náhradou.

 • Co dělat, je-li kurz jógy, o který mám zájem, již obsazen?

Je-li kurz, který vám časově vyhovuje, již obsazen, rádi vás zapíšeme jako náhradníka. Pokud se místo uvolní, budeme vás informovat.

 • Se cvičením jógy teprve začínám a nejsem si jistý tím, že mi cvičení bude vyhovovat.

Pokud jste nový účastník cvičení a zjistíte, že vám kurz jógy nevyhovuje, je možné se odhlásit a požádat o vrácení kurzovného. Vrací se pouze částka za nevybrané lekce od data odhlášení se z kurzu.

 • Probíhají kurzy jógy o prázdninách a během léta?

Během školního roku (září – květen) probíhá cvičení pro dospělé účastníky i o podzimních a jarních prázdninách s výjimkou vánočních prázdnin. V měsících červen - září probíhají cvičení dle letního rozpisu uvedeném v záložce Akce a novinky. V době státních svátků je jógacentrum zavřeno. Cvičení pro děti v průběhu školních prázdnin neprobíhá.