OBECNÉ INFORMACE A ORGANIZAČNÍ POKYNY

 1. Současně s prezenčním cvičením v jógacentru probíhají i online lekce v termínech uvedených v přehledu kurzů. Aktuální lekce jsou streamovány na youtube, kde jsou dva týdny k dispozici. Můžete si proto podle nich zacvičit podle vašich časových možností. Nabízíme tedy tři možnosti cvičení: a) prezenční cvičení v jógacentru, b) cvičení online, c) cvičení v jógacentru + online. Cena za cvičení pouze v jógacentru a pouze online je stejná. Varianta c je finančně zvýhodněná. Na online lekce je poskytnuta 50% sleva.
 2. Z hygienických důvodů, s výjimkou vstupní chodby, je vstup do prostor jógacentra možný pouze bez bot a v ponožkách. Boty si uložte do botníku, který se nachází u vstupu. 
 3. Přineste si osušku či deku, kterou si položíte při cvičení pod sebe. Karimatky jsou pro vás připraveny. Při potížích s krční páteří je vhodný malý polštářek na podložení hlavy. 
 4. Necvičte s plným žaludkem. Poslední jídlo doporučujeme sníst 2 hodiny před cvičením.  
 5. Na kurz je třeba přicházet včas a dbát pokynů cvičitele. Při pozdním příchodu se chovejte tiše a nerušte již probíhající cvičení např. šustěním igelitové tašky.  Vypněte si své mobilní telefony.
 6. Cvičí se v pohodlném a nešustivém oblečení, bez bot v ponožkách. Vezměte si pokud možno dlouhé kalhoty (tepláky, legíny) a triko s krátkým či dlouhým rukávem, nejlépe z přírodních materiálů.
 7. Cenné věci je třeba si vzít s sebou do cvičebního sálu, za věci odložené v šatnách neručíme.
 8. Před cvičebním sálem je třeba se chovat tiše a nerušit právě probíhající program. Také ve cvičební místnosti se chovejte tiše. Do začátku hodiny je nejvhodnější relaxovat.
 9. Ve cvičebním sále je nutné větrat i v průběhu cvičení a proto doporučujeme, aby pod okny cvičili lidé, kterým občasné otevření oken nevadí a to hlavně v zimním období.
 10. Pro vstup na toalety využijte erární přezůvky, které se nacházejí přede dveřmi.
 11. V jógacentru je zakázáno kouřit, konzumovat alkohol a drogy a není přípustné cvičit pod jejich vlivem.
 12. Do cvičebního sálu se nenosí ani se v něm nekonzumují žádné potraviny. 
 13. Vrácení kurzovného: Po odhlášení z kurzu se vrací částka za nevybrané lekce od data odhlášení. Kurzovné se také může vrátit v případě dlouhodobé nemoci (měsíc a více). Je důležité nás o vašem stavu informovat. V tomto případě lze také převést peníze do dalšího pololetí nebo si nahradit svá nevybraná cvičení online lekcemi. 
 14. NAHRAZOVÁNÍ NEVYBRANÉHO CVIČENÍ: Zameškané cvičení si můžete nahradit v jakémkoli jiném kurzu v průběhu celého pololetí. Svoji absenci neomlouvejte, prostě přijďte do jiného cvičení podle svých časových možností. Další možností je napsat si o online lekci z neabsolvovaného cvičení. Dlouhodobou absenci ze zdravotních důvodů (více jak měsíc, např. z důvodu operace), nám, prosím, oznamte. Bude vám nabídnuta kompenzace za nevybrané lekce.
 15. Povinností účastníka je neohrožovat svoje zdraví a cvičit s přihlédnutím ke svému zdravotnímu stavu.
 16. Pokud bude omezena nebo zakázána účast cvičenců na kurzech jógy v jógacentru z důvodů vládních opatření, budou tyto kurzy probíhat prostřednictvím online lekcí, které jsou považovány za plnohodnotnou náhradu prezenční účasti na kurzech jógy.

ŠKOLNÍ PRÁZDNINY A SVÁTKY: O školních prázdninách v průběhu cvičebního roku jógové lekce pro dospělé probíhají, s výjimkou vánočních prázdnin (23.12.2020 - 1.1.2021).  O státních svátcích –  28.9., 28.10., 17.11., 1.5., 8.5. a Velikonocích se necvičí a tato cvičení se snažíme nahradit obvykle v pátek ve stejných časech.

 

ČASTÉ DOTAZY:

 • Jaké kurzy nabízíte?

V současnosti nabízíme kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé a specializovaný kurz jógy proti bolestem zad. Současně s prezenčním cvičením v jógacentru probíhají i online lekce. Jsou nahrávány na youtube, kde jsou dva týdny k dispozici. Lze si proto podle nich kdykoli zacvičit podle vašich časových možností.

 • Kde cvičení probíhá?

Cvičí se ve cvičebním sále v 1. patře v prostorách bývalé knihovny na nádraží. Adresa: Nádražní 1141/44, 591 01 Žďár nad Sázavou.

 • Kdy a jak se do kurzů přihlásit?

Do kurzů jógy se můžete přihlásit na tel. čísle: 724 279 158 nebo na webových stránkách www.joga.cz - kurzy jógy Žďár nad Sázavou. Rádi zodpovíme vaše dotazy a budete zařazeni do konkrétního kurzu podle vašich časových možností.

 • Co si vzít s sebou?

Na cvičení si vezměte pohodlné a nešustivé oblečení, nejlépe z přírodních materiálů: triko s krátkým či dlouhým rukávem, pokud možno dlouhé kalhoty (tepláky, legíny). Dále svoji karimatku či osušku na naši karimatku, na relaxaci při potížích s krční páteří malý polštářek pod hlavu a případně deku. Z hygienických důvodů se cvičí v ponožkách.

 • Mohu na kurz nastoupit i v jeho průběhu a ne jen na začátku?

Ano, můžete, je však samozřejmě vhodnější cvičit od začátku, neboť jednotlivé cvičební díly na sebe navazují.

 • Jak náročné je cvičení? Je vhodné i při mých zdravotních obtížích?

Cvičení prvních třech dílů Systému JDŽ a cvičení Proti bolestem zad a kloubů je vhodné pro cvičence všech věkových skupin a také pro těhotné ženy do 3. měsíce gravidity. Na vhodnost určitého cviku pro konkrétní zdravotní obtíže se informujte u svého lékaře nebo cvičitele. Je vhodné svého cvičitele informovat o svých zdravotních obtížích, aby vám případně nabídl alternativní (lehčí) variantu ásany, která se právě procvičuje.

 • Jak často jsou lekce a jak dlouho trvají?

Jedna lekce trvá 90 minut a koná se jedenkrát týdně. Kurzy probíhají ve dvou pololetích: I. pololetí (polovina září - konec ledna) a II. pololetí (začátek února – konec května).

 • Jak cvičení probíhá?

V úvodu cvičení relaxujeme, poté následují ásany – fyzické cvičení prováděné v souladu s dechem. Další částí je dechové cvičení (pránájáma) a na závěr krátká meditace.

 • Prodáváte dárkové poukázky?

Ano, kurz jógy můžete darovat svým blízkým prostřednictvím našeho dárkového poukazu.  Objednávejte na tel. 724 279 158, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo u svého cvičitele.

 • Co dělat, jestliže onemocním nebo se nemohu lekce jógy zúčastnit z pracovních důvodů?

Zameškané cvičení si můžete nahradit v jakémkoli jiném cvičení v průběhu celého pololetí. Svoji absenci neomlouvejte, prostě přijďte do jiného cvičení podle svých časových možností. Dlouhodobou absenci ze zdravotních důvodů (více jak měsíc), např. z důvodu operace, nám, prosím, oznamte. Bude vám nabídnuta kompenzace za nevybrané lekce.

 • Co dělat, je-li kurz jógy, o který mám zájem, již obsazen?

Je-li kurz, který vám časově vyhovuje, již obsazen, zapíšeme vás jako náhradníka. Pokud se místo uvolní, budeme vás informovat. Určitě využijte tuto možnost a přihlaste se jako náhradník. Neustále probíhají nějaké změny či přesuny v rámci jednotlivých kurzů.

 • Se cvičením jógy teprve začínám a nejsem si jistý tím, že mi cvičení bude vyhovovat.

Pokud jste nový účastník cvičení a zjistíte, že vám kurz jógy nevyhovuje, je možné se odhlásit a požádat o vrácení kurzovného. Vrací se částka za nevybrané lekce od data odhlášení se z kurzu.

 • Probíhají kurzy jógy o prázdninách a během léta?

Během školního roku (září – květen) probíhá cvičení pro dospělé účastníky i o podzimních a jarních prázdninách s výjimkou vánočních prázdnin. V měsících červen - září probíhají cvičení dle letního rozpisu uvedeném v záložce Akce a novinky. V době státních svátků je jógacentrum zavřeno.