Přijeďte načerpat nové síly a pozitivní energii do překrásného areálu Maháprabhudíp ášramu s kouzelnou bylinkovou zahrádkou, rozlehlým parkem, historickou budovou bývalého zámku a nově zrekonstruovanou budovou Ganga s komfortním ubytováním.

    P8087387

 

Maháprabhudíp ášram je největší jógové centrum ve Střední Evropě, kde se cvičí dle systému Jóga v denním životě. Všem zájemcům o zdravější způsob života a harmonický rozvoj osobnosti nabízíme:

 • Kurzy jógy
  Ve Střílkách, v okolních městech a vesnicích pořádáme kurzy jógy pro veřejnost - pro začátečníky i pokročilé. Cvičíme podle systému Jóga v denním životě. Kurzy vedou školení cvičitelé v obcích: Boršice, Bučovice, Koryčany, Kroměříž, Kyjov, Střílky, Staré Město, Traplice, Uherské Hradiště, Zdounky. Podrobnější informace ke kurzům najdete ZDE.
 • Pobytové semináře
  Pravidelně pořádáme pobytové semináře s cvičením jógy, vhodné pro lidi všech věkových kategorií a jakékoliv fyzické kondice. Program je doplněn dle tematického zaměření semináře o zajímavé přednášky, praktické dílničky, zpěv, tanec či rozpravy na témata z oblasti osobního rozvoje.

Strilky Lenka srpen 2014 FB  

 • Kurzy očistných technik
  Očistné techniky podle systému Jóga v denním životě se také nazývají hathajógové krije. Tyto techniky jsou určeny pro pokročilejší adepty jógy. Zbavují tělo nashromážděných zplodin a podporují dobrou funkci tělesných orgánů.
 • Kurzy vegetariánského vaření
  Jednou z hlavních zásad jógové filozofie je "ahimsa", tj. nezabíjení, neubližování a soucit. Z toho vyplývá laktovegetariánský způsob stravování v našem ášramu. Tato strava, z které je vyloučeno maso, vejce a jiné produkty z těl zvířat, je plnohodnotná, dostatečná a zdravá.
 • Kurzy ájurvédy
  Ve vyspělé staroindické kultuře byla ájurvéda původně medicína a umění léčit. Dnes zahrnuje komplexní uspořádání života s cílem udržet dlouhý život s tělesným a duševním zdravím. Název ájurvéda pochází ze sanskrtu a znamená pravou životní moudrost nebo také vědu o dlouhém a zdravém životě
 • Dětské tábory
  Probíhají v létě a během podzimních, zimních a velikonočních prázdnin.
  Při letních táborech jsou děti i vedoucí ubytováni ve stanech v zámeckém parku. Každý den se začíná ranním cvičením jógy. Celodenní činnost je zaměřena na prohloubení vztahu k přírodě, umění a k člověku. Strava je čistě vegetariánská.
  Děti chodí na procházky a výlety, hrají hry, koupou se, věnují se výtvarným a dalším činnostem.

2017 Zahrada joga skupinaDti2   gurukul hala hry  

Dále se můžete těšit na:

 • Procházky po okolí
  Okolní krásná příroda přímo zve na procházky a delší turistické pochody. Střílky leží na severozápadním okraji Chřibských vrchů. Je zde množství značených turistických cest i cyklostezek.
 • Obec Střílky
  Ášram leží v malebné vesničce Střílky s historickou památkou barokního hřbitova z 1. poloviny 18. století.
 • Bio zahradnictví
  Celý rok se staráme o jabloňový sad, rozsáhlé zeleninové záhony a skleník. Nepoužíváme chemická hnojiva a postřiky.

45634176 261826094676967 5702648191678152704 o 1500649251129 AUM00150

 • Mezinárodní jógové semináře
  Každé léto přijíždí do ášramu zakladatel systému “Jóga v denním životě” paramhans svámí Mahéšvaránanda a vede zde týdenní jógové semináře. Seminářů se účastní lidé z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Chorvatska a dalších evropských států. Přijíždějí i zájemci z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Kanady i jiných zemí.
 • Doškolovací kurzy pro cvičitele jógy
  Cvičitelé jógy si pravidelně rozšiřují své vzdělání a získávají praktické zkušenosti na doškolovacích kurzech, pořádaných Českým svazem Jóga v denním životě.
 • Pěstování léčivých bylin
  Na naší bylinkové zahrádce můžete najít desítky druhů léčivek.Tak jako celý zámecký park, i tato bylinková zahrádka je přístupná veřejnosti.