Základní pozice:
sed

Koncentrace:
na pohyb zad

Dýchání:
v souladu s pohybem

Počet opakování:
každá varianta 10x

Provedení:
Posaďte se. Záda jsou vzpřímená a uvolněná, ruce spočívají na stehnech.

Varianta A - veslování směrem vpřed:
>Položte ruce vedle kolen, dlaněmi dolů. >S nádechem táhněte paže směrem vzad, ruce zavírejte do pěstí a zaklánějte trup co nejdál dozadu. Přejděte do vzpažení, napřimte trup a otevřete pěsti. >S výdechem se předkloňte s předpažením co nejdále vpřed. >S nádechem veďte paže i trup do výchozí polohy a pokračujte ve veslování.

Varianta B - veslování směrem vzad:
>Napněte paže a položte ruce dlaněmi vytočenými vzhůru vedle kolen. >S výdechem se s nataženými pažemi předkloňte co nejvíce vpřed, pohyb vychází z kyčlí. >S nádechem trup narovnejte, vzpažte a sevřete ruce v pěst. Zakloňte se co nejvíce vzad a pohybujte rukama směrem k ramenům a k podložce. Rozevřete pěsti a vytočte dlaně vzhůru. >S výdechem se předkloňte s nataženými pažemi co nejvíce dopředu. >S nádechem pokračujte ve veslování.

Účinky:
Cvičení povzbuzuje krevní oběh, látkovou výměnu a činnost trávicí soustavy. Prohlubuje dýchání, posiluje svaly paží, zad a břicha, protahuje zádové svaly a svaly na zadní straně stehen. Zlepšuje pružnost páteře a pohyblivost kyčelních a ramenních kloubů.

Po tomto cvičení se uvolněte v ánanda ásaně.

Ásana je začleněna do následujících kategorií:
Ásany a cvičení na posílení břišních a zádových svalů
Ásany a cvičení na posílení svalstva paží a ramen
Ásany a cvičení na prokrvení rukou a pohyblivost kloubů prstů
Ásany a cvičení na povzbuzení krevního oběhu